Vírivky RivieraPool

Masážne bazény, vírivky > Vírivky RivieraPool
RIVIERAPOOL

strato-2.0_portable-2Spoločnosť RivieraPool od roku 1970 patrí k popredným výrobcom hotových bazénov a víriviek v súkromnej a verejnej oblasti. Naše produkty v elegantnom dizajne vyvíjame podľa medicínskych a fyzioterapeutistických hľadísk a vyrábame vo vlastnej výrobe so sídlom v Nemecku.Riviera_logo

Sanus per aquam - Vodou k zdraviu

Sanus per aquam – Vodou k zdraviu

bgr_vodaSlovo „spa” (kúpele) je skratkou slovného spojenia sanus per aquam: vodou k zdraviu. Už v časoch antiky poznali ľudia liečivé sily vody, liečivý účinok tepla a zázraky, ktoré dokáže masáž. Vedeli i to, že kombinácia týchto prvkov sa rozvinie do mimoriadneho účinku pri pôsobení na telo. Dnes vieme, že na prvom mieste musí byť jedinečná kombinácia vody, tepla a vírivých systémov vo vírivke.

Voda: Pôsobením vztlakovej sily vody je telo vo vírivke nadnášané, telesné tkanivo sa uvoľní, rozšíri, kĺby sa odľahčia, pohyby sú ľahšie.

Teplo: Teplo rozprúdi krvný obeh. Krv môže ľahšie prenikať do rozšírených ciev a prúdiť cez ne. Až kombinácia vody a tepla zaručí prekrvenie aj doteraz slabo prekrvovaných častí tela. Prekrvenie znamená prenos životne dôležitého kyslíka, výživných a liečivých látok atď. do telových buniek.

Vírivé systémy: Masážne dýzy zabezpečia cielené uvoľnenie stvrdnutých svalov a častí tkaniva. I tadiaľ môže teraz cirkulovať krv a dodávať dôležité živiny a kyslík. Navyše vzniká pri masáži telesného tkaniva „čerpadlový efekt”, ktorý podporuje prekrvenie tkaniva do hĺbky a taktiež prekrvenie vnútorných orgánov. Vo vzduchových bublinách – alebo v kyslíkovom kúpeli sa zvonku privádza k telu kyslík, ktorý sa naviaže na krv a rozvedie do telesných buniek. Kyslíkový kúpeľ v trvaní 15 minút tak dokáže viac než zdvojnásobiť obsah kyslíka v pokožke!

Perlivé a živé - Voda a vzduch
RivieraPool_13Voda s teplotou tela, daná do vírivého pohybu množstvom masážnych dýz, masíruje a zalieča sa celému telu, uvoľňuje vaše nervy, aktivuje vaše svaly, dáva do pohybu Váš krvný obeh. Po strese a vypätí sa kúpeľ v masážnom bazéne RivieraPool postará o váš fitness a dobrú náladu. Masážné bazény RivieraPool spĺňajú všetky potrebné technické prepoklady optimálnym spôsobom: veľa vody, sloboda pohybu, rovnomerná masáž celého tela plne integrovaným perličkovým vzduchovým systémom. Účinná bodová masáž voda – vzduch tam, kde ju potrebujete.

 

 

 

RivieraPool je jedným z prvých nemeckých výrobcov, ktorý už viac ako 20 rokov dôsledne vyvíja a presadzuje tieto pravidlá. Masážne bazény RivieraPool sú značkové výrobky. RivieraPool je jeden z prvých a medzičasom aj popredných nemeckých výrobcov masážnych bazénov, z viac ako 20 ročnými skúsenosťami. To vám dáva istotu, že získate masážny bazén, ktorý vám bude robiť radosť po dlhý čas.

Hydroterapia

8 fáz kúpeľa vo vírivke

Váš bazén RivieraPool je vybavený zdokonalenou hydroterapeutickou koncepciou, zameranou na človeka a jeho celkový pocit pohodlia. Prevedie Vás ôsmimi, jemne odstupňovanými a vyváženými vírivými fázami so striedavou intenzitou..

csm_wp_phasen_28f4ddffe3

20 minútový program vyvinula firma RivieraPool v súlade s medicínskymi a fyzioterapeutickými aspektmi spolu s Dr. med. W. G. Frenkelom a pretransformovala ho do podoby vírivej masáže. Striedanie silnej a jemnej masáže človek podľa skúseností starých masérov zvláda lepšie. K účelnej masáži však patria i fázy oddychu, slúžiace na spracovanie podnetov

8 fáz kúpeľa vo vírivke

1) Fáza zahrievanie

zahrievanieNa zahriatie tela sa najskôr usaďte na nízky schodík. Voda siaha niečo cez vaše bedrá a pohltí vás príjemným teplom. Zostante takto sedieť 2 minúty, sústreďte sa  a upokojte telo a ducha. Teplo, ktoré telo prijme, zlepší prekrvenie a vztlak vody odľahčí kĺby. Vychutnajte si radostné očakávanie zážitku z vírivky.

Teplota vody musí byť 36° C. Menšie teploty povzbudzujú a vyššie podporujú spánok. Opatrne vyskúšajte ako vaše telo reaguje na rozličné teploty. Budete udivený čo s vami urobí 1° C.

 

 

 2) Mäkká masáž kože a svalov

faza2Postúpte vo vašom bazéne kúsok ďalej na ľahko vírivé miesto span>. Voda vám teraz siaha až po plecia. Vychutnajte si celoplošnú objemovú masáž chrbátu a oblasti šije. MultiMasterjet a štyri MultiJet masážne trysky vymasírujú vaše telo. Táto jemná masáž podporuje prekrvenia a zohrieva tkanivo. Tak sa uvoľní svalstvo a kĺby. Poporí sa hlboké dýchanie. Stesom podmienené napätie alebo bolesť hlavy sa vyparí. Brušné a tráviace orgány sa posilnia a oživia sa ich funkcie. 

   

 

3) Tvrdá masáž svalov

faza3Na mieste masáže TurboJet trysiek sa ide priamo k veci: Obidve TurboJet trysky sú umiestnené na strategicky dôležitom mieste v oblasti drieku a poskytujú tvrdú miesivú masáž svalstva trupu na strane krížových stavcov, ischiasu a bedrových kĺbov. Silná účelová masáž je určená, mäkko vymiesiť  stvrdnuté svalstvo, pri artróze väziva a kĺbov ju treba riešiť opatrne a zmobilizovať nánosy. Strnulé svalstvo chrbátu, vystresovaný ischias a tuhý bedrový kĺb sú vďačný adresáti tohto veľmi účinného spôsobu masáže. Prúdovú masáž možno na seba nechať pôsobiť maximálne 1 minútu.

Aj brušné orgány, predovšetkým črevo, budú silno pretrasené a uvedené do pohybu. Ak chcete, môžete si nechať premasírovať chodidlá a predkolenie protiľahlo ležiacim MikroJet masážnym zariadením: Príjemný pocit prúdi od chodidiel do celého tela.

4) Štruktúra masáže chrbta

faza4Teraz si zaslúži vaše telo strednesilnú plošnú masáž rotujúcimi masážnymi tryskymi SuperJet na lehátku. Svaly vášho chrbáta zachytia plne víriví príboj. Téma: naša problémová oblasť č. 1, chrbát s chrbticou, medzistavcové platničky, mohutné svalové povrazce na ľavej a pravej strane chrbtice, oblasť lopatiek a samotné plecia. Výkonnejšie a prekrvené svaly sú najdôležitejší predpoklad pre náš zdravší chrbát. Môžete si vymeniť aj 6 násadiek na trysky SuperJet (príslušenstvo) a tým úplne cielene nasmerovať na váše boľavé a napnuté miesta, dokonca aj viaceré trysky na jedno miesto. Protismerné trysky SuperJet veľmi účinne vymasírujú tkanivo do hĺbky: úplne rovnako ako pri klasickej čínskej medicínskej metóde Shiatsu.

Pri tejto intenzívnej liečbe chrbáta neprídu skrátka ani chodidlá: Microjet trysky na hrubšom konci lôžka sú teraz nasmerované presnou bodovou a ráznou masážou na reflexnú zónu chodidiel. Tak dosiahnete elegantný a ohľaduplný spôsob ovplyvnenia  a posilnenia činnosti vnútorných orgánov. Zostaňte asi 6 minút na lôžku.

5) Kyslíkový kúpeľ

faza5Zatiaľ čo uvoľnene oddychujete na lôžku, vás súčasne po celej ploche rozmaznáva masáž víriaceho vzduchu, predovšetkým na chodidlá, kolená a zadok. Silným vírením sa dostanú jemné bublinky vo vode všade, usadia sa pevne na pokožke a privedú zvonku naliehavo potrebný kyslík. To vie oceniť predovšetkým zle prekrvené sedacie svalstvo úradníka za stolom a mnohých šoférov medzi nami. Najväčšie vírivé bublinky vytvárajú klopkavé vibrácie, ktoré sa bez prekážky prenášajú na telo a pôsobia na najhlbšie vrstvy tkaniva. Prekrvenie je masívne zvýšené (na pokožke viac ako dvojnásobne!)- prívod tepla do tela sa zmnohonásobí. Ak využívate pravidelne vášu RivieraSpa vírivku, budú sa postupne úvoľnovať predovšetkým na starých zápalových ložiskách balastné látky a vylučovať z tela.

Určitým druhom ohľaduplnej lymfatickej drenáže budú priehlbinky a vlnky pri celulitíde plytšie. Jemné bublinky spôsobujú dokonca mierny peeling povrchu pokožky:tu 2 minuty. Vedeli ste, že 15 minutová vírivá kúpeľ  zvýši obsah kyslíka vo vašej krvi asi o 10%? Tak sa postaráte o aktívne prevetranie vašich orgánov!

  6) Ručná masáž (Watsu)

faza6Po predchádzajúcej miernej masáži na lôžku sa presuňte na druhú stanu k masážnym tryskám MicroJet. Oni pokračujú v práci rotačných SuperJetov z vírivého lehátka, ale bodovo a s väčším dôrazom na pletenec ramien. Celkom tak, ako keď vám masér plošne zvalcuje svalstvo, a cielene sa zamerá na jednotlivé stvrdnuté svaly. Ak sa  trochu hlbšie zošmyknete do vody, zachytí masážny prúd vody aj svalstvo šije a záhlavia, dokonca aj skoro u každého človeka bolestivé šľachy.

Ramenný kĺb dosiahnete samostatne pomalým pohybom sem a tam alebo postranným otáčaním trupu. Tento cielený spôsob masáže musíte nechať na sebe pracovať asi 2 minúty. V Amerike sa tento spôsob masáže nazýva Watsu (R), zloženie zo slov “Water” a “Shiatsu”, japonská ručná masáž. Na masážnych tryskách MicroJet všetkých víriviek RivieraSpas sa dajú individuálne nastaviť intenzita, množstvo vzduchu a smer. Dokonca sa dajú jednotlivo ľahkým pootočením uzavrieť.

7) Kolísanie v určitej hranici

faza5Keď prestane vírivá masáž, dajte vášmu telu príležitosť absorbovať natankovanú energiu. S pomocou plávania ako vztlakové teleso sa nechajte voľne nadnášať vo vode. Vaša vírivka RivieraSpa má dostatok miesta pre nadnášanie – žiadne úzke kreslo, ktoré by sa obmedzovalo. Zavrite oči a užite si tento prekrásny pocit, ktorý navrátil pokoj, prehrajte si ho na ceste do svojho vnútra, do seba samého. S týmto Chill-outom odmeňte svoje telo za to, čo pre vás denne vykonáva. Plánované sú taktiež 2 minuty, ak však zabudnete na priestor a čas, je vaše zotavenie o to dlhšie.

 

 

 8) Fáza ochladzovania

zahrievaniePredovšetkým potom, ako je voda viac ako 36°C teplá, si musíte pred vystúpením ešte 2 minúty  posedieť na mieste. Vaše telo je tam ešte na polovicu vo vode a môže si tak postupne zvykať na pozíciu v stoji a taktiež chladnejšiu vonkajšiu teplotu. Podľa možnosti veľa čerstvého vzduchu, ideálne pri vonkajšej vírivke, pôsobí ako zázrak! Opustite teraz bez zhonu vírivku a doprajte si štvrťhodinku pokoj. Problémy so spánkom a depresívna nálada sa vyriešia ako nič a vy spíte opäť hlboko a tuho. Tak budete znova fit na ďalší deň!

Vírivky RivieraPool

STRATO 2.0

Kompaktné rozmery vírivky STRATO 2.0 z nej robia ideálny bazén pre vaš relax.

STRATO 2.3

Veľká vírivka Rivierapool Strato 2.3 ponúka dostatočný priestor pre masáže a voľnosť pohybu.

WAVE PORTABLE

Prenosná vírivka pre použitie vo vnútri aj vonku.

Vírivky RivieraPool – IsolaSpas

Pohodlné relaxačné lôžko a dve veľkorysé masážne miesta ponúkajú veľkolepé miesto na odreagovanie. Superjety  masírujú chrbát a lýtka, Mikrojety ramená, oblasť šije a chodidlá. Miesta na sedenie sú usporiadané do rozličných výšok, tak aby vyhovovali rozličným telesným výškam.

SALINA

2-sedadlo.

ALDEA

3-sedadlo.

MERINO

3-sedadlo.

MAATEA

4-sedadlo.