Vírivky MARQUIS

Masážne bazény, vírivky > Vírivky Marquis

MARQUIS THE ULTIMATE VÍRIVKY & SPA EXPERIENCE

15215Pre uspokojenie aj tých najvyšších nárokov Vám prinášame vírivky americkej spoločnosti MARQUIS, ktorá bola založená v roku 1980.
Od svojho vzniku sa zameriava na vysokú kvalitu a svojou patentovanou masážnou technológiou poskytuje skutočný hydroterapeutický, masážny a relaxačný zážitok.

Vírivky MARQUIS sú stvorené pre dokonalú masáž a nerušený relax. Všetko potrebné pre dokonalú hydromasáž a neopakovateľný relax ponúkajú v jednom výkonnom, spoľahlivom a nádhernom balení.MARQUIS_logo

 

TERAPIA

marquisKúpeľ v teplej vode je jedna z najstarších praktík, ktorú ľudstvo využíva pre relaxáciu a navodenie psychofyzickej pohody.
Aby také „ponorenie“ bolo účinné, musia sa rešpektovať určité pravidlá ako napr. čas strávený vo vode, teplota vody… Hydromasáž vo vírivke je definovaná ako terapia pomocou špeciálnych vodných trysiek, ktoré sú nastavené na predurčený tlak za dokonalého zmiešania vody a vzduchových bubliniek. Trysky v kvalitnej vírivke sú nastavené od chodidiel k hrudníku pre lepšiu cirkuláciu krvi. Ďalší dôležitý prvok dobrej hydromasáže vo vírivke je vnútorný design vane. Oproti tradičným kúpeľňovým vaňám je hlbší, s ergonomicky tvarovanými bokmi a dnom, aby bolo možné také sedenie, ktoré umožní čo najlepšie ponorenie tela a tiež čo najlepšiu cirkuláciu vody okolo tela. Terapia v kvalitnej vírivke trvá 15-20 minút, potom by mal nasledovať odpočinok približne ďalších 20 minút. Najdôležitejšie pravidlo, ktoré sa týka teplej vody: čím je teplejšia voda vo vírivke, tým kratší musí byť kúpeľ. Na začiatok je dobré začať s kúpeľom nie dlhším ako 10 minút.

V závislosti od teploty vody vo vírivke môžeme terapeutické účinky zhrnúť nasledovne:

krvný obeh – zvýšenie teploty uvoľňuje celý aparát povrchového cievneho systému
koža – zvýšenie teploty kože so zvýšeným prietokom krvi v tele vyvolá zvýšenie aktivity potných a mazových žliaz
dýchanie – všeobecne platí, že zvýšenie teploty uľahčuje funkciu dýchania
svalstvo – teplý kúpeľ pri teplote 37°C s podporou hydromasáže znižuje svalovú dráždivosť
nervový systém – kúpele pri teplote 37°C majú krátkodobo euforizujúcu funkciu.

H.O.T. ZONE - vysoký terapeutický výkon

20161209_135558H.O.T. ZONE – VYSOKÝ TERAPEUTICKÝ VÝKON VÍRIVIEK MARQUIS
Dokonalú vodoliečbu vo vírivke vám zaistí s maximálnou účinnosťou práve tento unikátny patentovaný systém. S presnosťou prepočítaný High-Flow prietok vody v amerických vírivkách MARQUIS ide od čerpadiel cez špeciálne upravené hadice a patentované HK™ trysky až k špecifickej zónovej regulácii – H.O.T.ZONE™. Vy sami si individuálne prispôsobíte intenzitu prietoku vody podľa vlastnej osobnej citlivosti a konkrétnej oblasti vášho tela.Takto máte k dispozícii najlepší cielený relaxačný, masážny a hydroterapeutický systém v odbore smerovaný postupne na krk a ramená, ďalej na hrudnú a bedrovú oblasť a potom na nohy a chodidlá.

20161209_141058H.O.T. SEAT
Niečo navyše …v celej kolekcii exkluzívnych víriviek MARQUIS radu „Signature“ je určené optimálne miesto, ktoré voláme H.O.T. Seat™ a ktoré vám zabezpečuje maximálny hydroterapeutický prínos.

HIGH FLOW - jedinečný a neopakovateľný

MARQUIS_13Unikátny systém High Flow – jedinečný a neopakovateľný

Jednoducho povedané je to viac vody s väčšou intenzitou do používaných masáží. Systém čerpadiel, špeciálnych trubiek a hydrokinetických trysiek rôznych veľkostí, ktoré v kombinácii s unikátnym systémom zónového ovládania môžu sústreďovať viac vody presne tam, kam je to potrebné. Týmto spôsobom poskytujú tieto najkvalitnejšie americké vírivky väčšiu hodnotu masáže na rozdiel od akejkoľvek  konkurencie, ktorá pri využití vysokého, ale nekontrolovateľného tlaku nie je schopná tento základný princíp hydromasáže zaistiť. Výsledkom býva, že silný prúd pod vysokým tlakom pôsobí na kožu ako ihla. To rozhodne nie je príjemné a je to aj nebezpečné. Zatiaľ, čo systém High-Flow preniká do organizmu oveľa hlbšie a bez podráždenia tela príliš vysokým tlakom. Alebo je tlak slabý a pôsobí ako jemný dotyk, nemasíruje.

ČISTOTA VODY - pohodlie a nenáročná údržba
Resort Spa Features

Resort Spa Features

ČISTOTA VODY

Pohodlie a nenáročná údržba je samozrejmosťou kvalitnych víriviek. ConstantClean™ v najkvalitnejších amerických vírivkách MARQUIS je technológia podobná ovládaniu tempomatu. Stačí ju nastaviť a na každodennú starostlivosť o vodu môžete zabudnúť až po dobu jedného mesiaca. Jednoducho povedané, najskôr použitý Exclusive ozone systém veľmi účinne ničí „nechcené“ prvky až 3-tisíckrát rýchlejšie ako bežné dezinfekcie. Ide o vysoko výkonný ozonátor s injektorom Mazzei®, ktorý prevádza kyslík do aktívneho ozónu mimo priestor vírivky. Nedochádza tak k úniku ozónu nad hladinu a tým sa jeho použitie stáva úplne bezpečné. Potom voda prechádza priamym dezinfekčným systémom, ktorý v integrovaných kazetách využíva prírodné materiály a bróm. Intenzitu ich pôsobenia vo vložených kazetách je možné individuálne nastaviť podľa kvality vody. Celý proces prebieha bezpečne, bez nepríjemného zápachu a podráždenia kože. SmartClean™ software zaznamenáva, kedy bola vírivka použitá a automaticky spustí filtračný cyklus. Je tu tiež možnosť nastaviť si filtračné cykly podľa toho, ako často vírivku používate. Vortex skimmer systém filtruje všetku vodu vo vírivke z priestoru dna denne 60 – 160 krát v závislosti od druhu modelu. Tým sa výrazne znižuje potreba čistenia povrchu vírivky.

STAROSTLIVOSŤ O VODU
  1. co_cleanSkimmer Vortex zachytáva povrchové nečistoty (telové oleje, pleťové vody), ktoré sa následne zachytávajú vo filtračných kartušiach, kde sa likvidujú.
  2. Voda sa čerpá z priestoru nôh prostredníctvom bezpečnostného sania.
  3. Núteným obehom vody smerom nahor musia všetky usadeniny, ktoré sú na dne, prejsť filtrami a tak príde k premiešaniu, recirkulácii a filtrovaniu vody i z priestoru dna. Takto sa môže filtrovať takmer 91 tisíc litrov vody denne.
  4. Filtrovaná voda je smerovaná do primárnej vývevy.
  5. Voda je vedená cez systém Highflow do tepelného telesa.
  6. Ozonátor s injektorom Mazzei® prevádza kyslík do aktívneho ozónu mimo priestor vírivky.
  7. Baktérie a iné nečistoty sú oxidáciou zlikvidované a ozón sa mení späť na kyslík
ENERGIA - energetická náročnosť je minimálna!

Energetická náročnosť kvalitných víriviek je minimálna!

Bez ohľadu na to, v akých klimatických podmienkach žijete  alebo ako často vírivku používate , vaše náklady na elektrickú energiu sú pod kontrolou. Vírivky  Marquis sú navrhnuté tak, aby vám šetrili peniaze každý deň . Denné náklady sú na úrovni len pár centov. Vlastniť vírivku, ktorá vám ušetrí peniaze – to je ešte príjemnejšie.

Dokonalá izolácia s vysokohustotnej peny s najvyššou možnou hodnotou tepelného odporu , aká sa vôbec v tomto priemysle používa. Vírivky  Marquis majú skriňu zaplnenú penou, ktorá je vysoko efektívna, nedegraduje a neobsahuje žiadne látky poškodzujúce ozónovú vrstvu. Táto pevná pena zabraňuje tepelným stratám cez kúpeľnú stenu a podlahu, izoluje inštalatérske rozvody, znižuje vibrácie, dodáva tuhosť, tlmí hluk a vibrácie, šetrí náklady na energiu. Takto spolu s vysokokvalitným a bezpečným termokrytom Dura Cover® Vám vírivky Marquis šetria energiu vrstvu po vrstve.

KOMFORT - doplnková výbava

 

MARQUIS_8Vybavenie víriviek zahŕňa možnosti vnímať relaxáciu všetkými ľudsMARQUIS_14kýmizmyslami. Audiosystém a videozábava,  chro

moterapia – vplyv svetla a farieb na ľudské biorytmy, aromaterapia – vplyv esenciálnych vôní na psychoemocionálnu sféru a ďalšie.

MICROSILK - revolučný systém starostlivosti o pleť
3 Microsilk Images

3 Microsilk Images

Vírivky s MICROSILKOM volajú aj oázou mladosti.

Skutočne revolučný systém starostlivosti o pleť je tzv. „omladzovacia“ terapia vo vírivke, ktorá je všeobecne ponúkaná ako „prameň mladosti“. Pomáha, aby Vaša pleť vyzerala svieža a Vy sa tak cítili mladší. Jeho umiestnenie práve do vírivky je tým najlepším riešením pre správnu aplikáciu. Pôsobí na kožu hĺbkovo a ľahko dokáže odstraňovať z kože nečistoty. Vďaka našej vysoko účinnej filtrácii a prepracovanému odstraňovaniu takýchto nečistôt z vody, môžeme zaistiť jeho plné využitie. Čistota vody tak zostáva nedotknutá a pripravená pre ďalšie použitie. Výber vírivky s technológiou MicroSilk® je skutočne úžasná voľba.

FILTER - originálne príslušenstvo

FILTROVANIE PODĽA MARQUIS

s-l225Aby vaša vírivka Marquis bola vždy v dobrom stave, vždy používajte originálne filtre Marquis. Filtre pre Marquis boli navrhnuté presne podľa prietoku a tlaku na vírivke. Inžinieri a ich testovanie vyústili v konštrukciu filtrov, ktoré sú účinne tak, aby zachytili organické látky a tie ostali v záhyboch filtra, kde sa môžu ľahko čistiť pri údržbe filtra. Ľahký prístup a Microban materiál spracovaný antimikrobiálne vám umožní ľahkú údržbu a stane sa rutinou v starostlivosť o vodnu.

MODELY SERIE SIGNATURE

THE SHOW

5 masážnych miest, 82 trysiek

Vírivka Show ™ je párty, ktorá čaká len na to, čo sa stane! Predstavte si, že pozeráte film a zároveň relaxujete vo vírivke. Z každého sedadla pozeráte na monitor E-Suite. Ale monitor nie je jediné top tejto vírivky – oblé kapitánske kreslo je úžasné! To rozmaznáva každý kúsok vášho tela od krku dole až k zápästiam a kolená po stranách. Navyše ďalšie dve pohodlné sedadlá sú určené práve na dokonalú masáž nôh a chodidiel. Vírivku Show™ považujeme dnes za to najlepšie čo máme.

THE EPIC

5 masážnych miest, 65 trysiek

Vírivka Epic ™ poskytuje dokonalý zážitok hydroterapie. Môže pochváliť tromi zónami s vysokým terapeutickým výkonom  a dvomi úžasnými gejzír tryskami, ktoré sú neuveriteľné!  Okrem toho vírivka EPIC ponúka výkonnú másáž nôh a chodidiel . Exkluzívne pre Epic je nová Aróma Infúzia, ktorá vytvára perfektnú atmosféru.

THE EUPHORIA

7 masážnych miest, 58 trysiek

Vírivka Euphória ™ pohodlne pojme šesť až sedem ľudí. Môžete sa ponoriť sa do extra hlbokého terapeutického sedadla a užívať si komplexnú masáž vrátane zápästia. Alebo vychutnať extrémnu masáž nôh v kapitánskom kresle. Jedným z najviac jedinečných aspektov je liečebný systém whirlpool – relaxovať pasívnou terapiou alebo pristúpiť k masáži na všetkých ťažko prístupných miestach, ako je hrudník a paže. Úplné oslobodenie je čistá Euphoria.

THE WISH

5 masážnych miest, 50 trysiek

Vírivka Wish ™ vzbudzuje už vzrušujúci prvý dojem. Ponorte sa hlboko do kapitánskej stoličky s horúcou zónou bedrových trysiek a komplexná hydroterapia zahŕňa aj Vaše zápästia . A keď už hovoríme o terapii, úžasná gejzír tryska skutočne poskytuje silnú masáž na nohy. A k tomu ladný vstup s integrovaným schodom vytvára fantastickú oázu na Vašu terasu.

THE PROMISE

6 masážnych miest, 46/48 trysiek

Táto horúca vaňa sľubuje , že omladí Vašu myseľ a telo! K dispozícii je s jedným alebo dvoma čerpadlami Vám prináša mimoriadnu hydroterapiu, najmä dolných končatín. Otvorené, multi-level sedenie pre šesť ľudí ponúka dve hlboké terapeutické sedadlá, dve plytké a dve postranné sedadlá . Navyše so štyrmi sadami nožných trysiek, a ( voliteľným duálnym gejzírom vo variante s dvoma čerpadlami) si užívajte nezabudnuteľné zážitky.

THE REWARD

6 masážnych miest, 58 trysiek

Vírivka Reward ™ je konečným vyvrcholením komfortu, štýlu, terapie a moci. Tvarovaný celoplošný salónik poskytuje vážnu masáž od ramien do nôh a dokonca aj chodidiel. Hlboké terapeutické sedadlo poskytuje stimulačný účinok prostredníctvom krčnej trysky, horúce zóny, ramenných trysiek a trysiek pre celý chrbát. Druhe terapeutické sedlo ponúka trysky s horúcuo zónou pre dolnú časť chrbta. A naviac trysky pre extrémny dvojitý gejzír budú pre Vás najväčšou odmenou !

THE RESORT

5 masážnych miest, 60 trysiek

Kto potrebuje ísť na dovolenku, keď má vlastný dovolenkový rezort na svojom vlastnom dvore? Tento model s dvoma výkonnými čerpadlami dodáva výnimočnú vodoliečbu celého tela. Otvorené, päť miestne multi-level sedenie ponúka dve výkonné horúce zóny s bedrovými a krčnými tryskami. Okrem toho ponúka dokonalú a komplexnú masáž ramien, chrbta a nôh.. Doprajte si úžasný relax vo Vašich vlastných kúpeľoch.

THE SPIRIT

3 masážne miesta, 32 trysiek

Vírivka Spirit uvoľňuje myseľ a omladzuje telo. Ponúka mimoriadne pohodlie trom ľuďom a jedno relaxačné ochladzovacie miesto. Venuje osobitnú pozornosť Vašim ramenám, chrbátu, stehnám a nohám. Hlboké terapeutické sedadlá sú zamerané na všetky chrbtové svaly. Ale vrcholom sú stĺpy pre HOT Zone terapiu hydromasážnych prúdov, ktoré Vás naozaj dostanú do života!

THE MIRAGE

4 masážne miesta, 38 trysiek

Vírivka Mirage je jednoznačne odlišná od priemerných víriviek – len obdivovať jej zvodné krivky. Ponúka päť relaxačných a terapeutických miest. Hlboký terapeutické sedadlo ponúka trysky pre nohy. Krčné trysky zároveň upokojujú vaše boľavé ramená a nožné trysky masáž zadnej časti nôh. Navyše si môžete vybrať z nieko iných polôh, v ktorých uvoľníte svoje telo a myseľ. To nie je sen – to je váš Mirage ™.

THE RANDEZVOUS

2 masážne miesta, 14 trysiek

Rendezvous ™ je ideálny pre inštaláciu v stiesnených priestoroch – vojde do rohu a prakticky nezavadzia. . Možno tomu nebudete na prvý pohľad veriť , ale dvaja ľudia sa môžu pohodlne usadiť do tejto vírivky a užívať si skvelú masáž. Hlboké terapeutické sedadlo poskytuje upokojujúcu masáž krku a chrbta. Môžete v nej vyhľadávať osobné potešenie, ale táto vírivka poskytuje aj ideálnu príležitosť na stretnutie s partnerom.