Radíme vám

AKO SI VYBERAŤ VÍRIVKU
Patio of a modern residence

Patio of a modern residence

Vírivku si v prvom rade vyberáme podľa počtu užívateľov, podľa umiestnenia v interieri, alebo exterieri a v neposlednej rade očami… Až keď sa nám páči, tak sa zameriame na jej ďalšie prvky. Ale čomu venovať pozornosť, aby sme boli spokojní po dlhé roky?

Aj tu platí “Nie sme taký bohatý, aby sme si kupovali lacné veci”…

  • Veľkosť, počet masážnych miest vo vírivke nieje jej kapacita! Kapacita je minimálne o jedno až dva masážne miesta menej. Je to z dôvodu kumulácie vody v prípade vstupu užívateľov do vírivky a využitia samotného priestoru a tvaru. Ďalej tieto miesta slúžia kôli výmene užívateľov medzi sebou.
  • rozmer vírivky šírka a dĺžka zodpovedá jej užívateľským možnostiam, ale pozor na tretí rozmer a to je jej výška! Nieje to len rozmer aby ste vírivku dostali na miesto cez obmedzené rozmery otvorov dverí, ale aby užívateľ bol dostatočné ponorený vo vode…
  • Je dôležité vedieť kde bude vírivka umiestnená aby mala dostatočnú tepelnoizačnú vrstvu a termokryt. ( Pozor na trh sa dodávajú aj vírivky bez alebo v nedostatočnej vrstve izolácii a bez termokrytov – všetko kôli DOBREJ CENE). To všetko ma veľký súvis s ekonomickou prevádzkou vírivky.
  • Farebný výber – vizuálna spokojnosť.  Pri výbere vírivky si väčšinou môžte vybrať z rôznych farebných prevedení  vírivky jej opláštenia a farby termokrytu. Tieto paramatre už nemajú žiaden vplyv na prevádzku samotnej vírivky a je to výlučne pocitová vec. ( Budete sa na ňu pozerať veľmi dlho…)
  • Dôležitá je história výrobcu, vývoj, výskum, uplatnené patenty v produktoch, kvalita komponentov, energetický certifikát atď. Čím dlhšia história, tým väčší predpoklad stability a kvality výroby. Takýto výrobca má takmer s určitosťou vlastný výskum, vývoj a viacero uplatnených vlastných patentov vo svojich produktoch. Môžete si byť istí, že pracuje len s kvalitnými komponentmi, aby obstál vo svetovej konkurencii.
  • Všetko nie je len o cenách, ale hlavne o prestíži a nekompromisnej kvalite. Nehľadajte len podľa ceny! Keď nájdete predajcu, ktorý predáva kvalitné produkty, ktoré budú spĺňať vaše požiadavky, určite nájdete riešenie aj čo sa týka ceny. Treba len komunikovať a zdieľať svoje predstavy. Skutočne kvalitní výrobcovia majú niekoľko modelových radov, ktoré sú postavené z rovnako kvalitných materiálov ako tie najdrahšie. Líšia sa len veľkosťou, tvarom a výbavou, a teda aj cenou. Verte, že aj kvalita sa dá kúpiť za prijateľnú cenu.
  • Čím kvalitnejšia vírivka, tým menej starostí máte s udržovaním vody. Niektorí výrobcovia eliminovali vašu starostlivosť na minimum. Skutočne kvalitné vírivky kombinujú minimálne dva dokonalé systémy starostlivosti o vodu vo vírivke, ktoré pracujú nezávisle a samostatne. Ako často meniť vodu vo vírivke závisí od viacerých faktorov. Napríklad, aký má vírivka zabudovaný vlastný systém starostlivosti o vodu, akú chémiu na udržovanie vody používate, ako často vírivku využívate a koľko osôb, aká hygiena sa dodržuje pred vstupom do vírivky atď. Výrobcovia bežne udávajú 4 x ročne.
  • Riadiaca jednotka je mozgom celej vírivky a ovláda teplotu vody, cirkuláciu/fil­traciu vody, hydromasážne čerpadlá a ďalšie elektronické príslušenstvo.Najuznávanejšími a najviac používanými výrobcami sú firmy Balboa z USA a Gecko z Kanady. Ak si vyberiete vírivku vybavenú niektorú z týchto značiek, tak získate garanciu spoľahlivosti a servisného zázemia po celú životnosť vírivky.
SLUŽBY PREDAJCU

img_20160927_124545Montáž vírivky má byť súčasťou každej realizácie pre prípadné neskoršie reklamácie a servis. Seriózna firma vám vírivku dopraví, namontuje, zaškolia v obsluhe a vykonáva všetku servisnú činnosť. Nenechajte sa oklamať slovami, že vírivku si namontujete sami a zapojí vám ju každý priemerný elektrikár. Nič tým neušetríte, len si prirobíte starosti pri prípadných reklamáciách.

OPÝTALI STE SA NÁS

Kde umiestniť vírivku?

Umiestniť vírivku do exteriéru alebo do interiéru? Umiestnenie vírivky je vecou pohľadu a vhodnosti priestoru. Uvedomte si ale, že vírivka v interiéri vyžaduje dostatočné odvetrávanie, prípadne až odvlhčovacie zariadenie, čo je ďalšia priama investícia a ďalšie prevádzkové náklady navyše.

Nie je nič krajšie ako celoročné využívanie vírivky, pohľad z vírivky na nočnú oblohu. Alebo si vychutnajte ten úžasný pocit z vírivky, keď ste ponorení v 37°C- 38°C vode a vonku sneží či mrzne. Keď potom vyjdete z teplej vody, zažijete aj ďalší benefit, ktorý vám vonkajšia vírivka prináša – tzv. sauna efekt. Výsledkom bude dokonalý pocit z hydromasáže a zvyšovanie vašej imunity. Budete sa cítiť ako znovuzrodení.

Môžem využívať vírivku celý rok?

Vírivku môžte využívať prakticky po celý rok, kedykoľvek cez deň či v noci keď máte chuť a čas. Vzhľadom na ročné obdobie a podľa miesta umiestnenia vírivky si môžte upraviť teplotu vody v lete nižšiu a v zime naopak vyššiu.

Aké sú približne náklady na prevádzku vírivky?

Každý výrobca  má niekoľko modelových radov v rôznych veľkostiach, rôznej kvality a rôznych cenových úrovní. Skutočne kvalitní výrobcovia používajú všetky materiály rovnako kvalitné na všetky modelové rady. To znamená, že aj najdrahšia aj najlacnejšia vírivka od takéhoto výrobcu je absolútne rovnako kvalitná. Rozdiel ceny je vo veľkosti, výbave, tvare vírivky a podobne, ale nikdy nie v kvalite použitých vstupných materiálov a komponentov. Určite sa vám z dlhodobého hľadiska vyplatí kúpiť vírivku radšej menej vybavenú, ale rovnako kvalitnú ako aj tie najdrahšie modely v plnej výbave. Je to ako s autami. Od toho sa potom odvíjajú aj celkové prevádzkové náklady jednotlivých víriviek, ktoré môžu byť od 30,-€ mesačne pokojne až po 200,-€ mesačne. Je dôležité si tento fakt dôkladne preveriť skôr než si vírivku kúpite. Na celkových mesačných prevádzkových nákladoch vírivky sa však nepodieľa len elektrická energia. Tá je len jednou zo zložiek celkových prevádzkových nákladov víriviek. Dôležitá je celková kvalita vírivky a jej jednotlivých komponentov. Treba zobrať do úvahy všetky komponenty vo vírivke, trysky, filtre či termokryt, hlavne ich funkčnosť a životnosť. Kvalitné vírivky vám budú slúžiť desaťročia s minimálnymi prevádzkovými nákladmi.